Více o PVC plachtách

Galerie

Barevné možnosti
matné plachty
matne-pvc

plachty s dekorem
textury

lesklé plachty
Vzorník PVC (lesklé materiály)

průhledná fólie
výška průhledné fólie (okna) je buď 134 cm anebo 174 cm.
folia2

turnikety
turnikety-all

 

Specifikace

PVC PLACHTY
jsou od německého výrobce materiálu firma Mehler Haku v gramáži 680 g/m2 s UV stabilizaci a je určená pro použití při teplotách od - 30 °C do + 70 °C.  Materiál je vlhkostně nepropustný. PVC se skladá ze čtyřech vrstev materiálů. Vrchní vrstva je hladká matná – lakovaná vrstva. Druhá vrstva je PVC, třetí vrstva je textílie a čtvrtá vrstva je zase PVC. Tyto materiály se používají taktéž při výrobe autoplachet a stanů, co zaručuje vysokou kvalitu a dlouhou životnost. Plachta má diky textilní vrstvě oproti průhledné fólii větší pevnost, proto se používá ke spevnění okrajů a díky tepelné stálosti se doporučuje používat větší plocha PVC. Barvy - šedá, světlé hnědá, čokoládová a béžová.

PRŮHLEDNÉ FÓLIE
od japonského výrobce Achylles. Fólie je mrazuvzdorná s téměř dokonalou průhledností. Tloušťka materiálu je 0,5mm, materiál má UV stabilizaci. Fólie může vlivem teplot menit rozměr o 1%. Je určená pro použití - 20 °C / + 70 °C.

STROJOVÉ ŘEZÁNÍ
Všechny plachty vyřezáváme strojově.

STROJOVÉ SPOJOVÁNÍ
Průhledná plachta se spojuje s PVC plachtou horkým tavením. Všechny naše PVC plachty jsou spojované strojovo.

 

Jak na to v 8 krocích

1. Měření

pokud jste si vybrali, zda jsou pro vás vhodnější PVC nebo HDPE plachty, můžeme přistoupit k měření.

JAK MĚŘIT JEDNU PLACHTU

 • šířku plachty je třeba měřit na obou stranách včetně stojek
 • výška plachty se měří od země po vrch horní hrady. Spodek plachty vyrábíme o 5cm vyšší, aby bylo zajištěno překrytí nerovností podlahy, aby vám na terasu nesněžilo a vítr nenafoukával listí.
 • čirou (průhlednou) fólii nabízíme ve 2 výškách 134 cm nebo 174 cm.

JAK MĚŘIT VÍCE PLACHET

meranie-viac-plachiet-CZ

 

JAK MĚŘIT VYKROJENOU PLACHTU
meranie-plachta-s-vyrezom

2. Cenová nabídka
předběžnou cenovou nabídku na PVC plachtu si můžete vypočítat zde níže v KALKULÁTORU podle vašich naměřených rozměrů. 

3. Foto
když se vám cena pozdáva, pošlete nám do E-mailu info@pohodanaterase.cz fotku vaší terasy a vyplněný FORMULÁŘ s naměřenými rozměry jednotlivých plachet. 

4. Telefonát
v tomto bodě vás bude telefonický kontaktovat náš technik a projde si s vami všechy detaily.

5. Výroba
po zaslaní vaší finální verze a potvrzení celkové ceny vám vystavíme zálohovou faktúru ve výšce 70%. Po jejím uhrazení posouváme vaší objednávku do výroby. Výroba trvá standardně 4 týdny. Hned jak budou vaše plachty vyrobené, vás budeme kontaktovat.

6. Dodání
kurýr vás bude telefonický kontaktovat ohledem času dodání. Zbývající částku 30% doplatite kurýrovi dobírkou. Je možné platit v hotovosti anebo kartou.

Balení obsahuje:

 • objednané boční plachty podle zadaných rozměrů
 • kotvící příslušenství (třmeny a skoby, očká, samořezné šrouby)
 • tlačený montažní návod

7. Montáž
je svépomocná. Když zvládnete složit skřiňku z IKEYe, zvládnete namontovat i boční plachty na vaši terasu. V případě potřeby je vám k dispozici náš technik na telefóně.

 • Plachty sa montují nejdříve od horní části, kde se plachta kotví na samořezné šrouby s podložkou v horní části vystužené plachty.
 • V případe delších plachet je najlepší vykonávat montáž od středu pergoly ke krajní části, aby byla plachta rovnoměrně rozvržená.
 • Když se plachty střetávají na středové stojce je potřebné instalovat je vedle sebe, ne na spoločné turnikety. Na kotvení třmenů se používají samořezné šrouby 4 x 30 mm.
 • Turnikety na svislých stojkách se montují s částoční vůlí cca 1% šírky, aby nedochádzalo k problémům se zapínaním turniketu anebo otevíraním/zavíraním zipsu (pokud je součástí plachty).
 • Plachty by se měly montovat při teplotě nad 7 °C. Při nižších teplotách je fólie tuhší a není možné plachtu správně napnout.
 • Fólie vlivem teplot mění svojí velikost a v případě nedodržení postupu může byt problém plachtu správně obsluhovat.

8. U-A-LAA!
Hotovo! Užijte si vašu Pohodu Na Terase i během zimných mesiců! Tento produkt nevyžaduje skoro žádnou údržbu po dlouhý čas. Nafoukané listí a špina jsou minulostí a s ohřívačem je na vaší terase příjemné teplo skoro po celý rok. 

 

Starostlivost o výrobek

Materiál je díky hladkému povrchu lehko udržovatelný. Stačí běžná údržba měkkou bavlněnou handřičkou, případně opláchnout vodou. Plachta může byt na pergole celoročně. Pokud se rozhodnete plachtu demontovať, doporučujeme Vám navinout ji na rolku (neskladat – po složení můžou být vidět přeložení).


Zákaznícka podpora

info@pohodanaterase.cz            +420 605 926 632